CIĘCIE PLAZMĄ

Przecinarka plazmowa posiadająca agregat HiFocus 360i niemieckiej firmy Kjellberg z maksymalnym prądem cięcia 360 A. Cięcie łukiem plazmowym pozwala na przecinanie stali od krawędzi do grubości 80 mm dla stali czarnych, nierdzewnych oraz aluminium. Minimalny wymiar wypalanych otworów przy zachowaniu optymalnej jakości powinien wynosić 1,5* grubości materiału.

  • Zakres roboczy 2000×6000
  • Maksymalna grubość cięcia od krawędzi 80 mm
  • Grubość maksymalna cięcia z przebiciem 50 mm
  • Cięcie jakościowe od krawędzi maksymalnie do 60 mm

Współtworzymy projekty z Klientem lub pracujemy bezpośrednio na powierzonej dokumentacji. Potrafimy zarządzać łańcuchem dostaw – od zamawiania materiałów, produkcję własną, kooperację usług do organizacji transportu do klienta.


ZAPYTAJ O WYCENĘ

Napisz do nas wiadomości zapytaj o wycenę usług które Cię interesują.


Firma Lepsod specjalizuje się w precyzyjnym cięciu plazmowym głównie w stali nierdzewnej oraz aluminium. Zlecone nam usługi wykonujemy w sposób profesjonalny i rzetelny, uwzględniając indywidualne zalecenia oraz potrzeb naszych klientów.

Cięcie plazmą Częstochowa

Cięcie plazmą charakteryzuje się doskonałą precyzją wycinania, co wynika z jej właściwości. A mianowicie, plazma jest zjonizowaną materią, przypominającą gaz (pod względem stanu skupienia). Dzięki swoim niezwykłym właściwościom klasyfikowana jest nawet jako czwarty stan skupienia. Znajdują się w niej, co prawda zjonizowane atomy i elektrony, ale cała materia jest elektrycznie obojętna. Przewodzi, więc prąd elektryczny, jej opór jednak zmniejsza się wraz ze wzrostem temperatury.

Plazmę tworzy się przy pomocy palnika. Przepuszczanie strumienia sprężonego gazu przez jarzący się łuk elektryczny, powoduje jego jonizację, a dzięki dużemu zagęszczeniu mocy powstaje strumień plazmy. Zastosowanie wysokiej temperatury w jądrze łuku plazmy i bardzo dużej prędkości jej strumienia, prowadzi do topienia ciętego materiału oraz wydmuchiwania go ze szczeliny cięcia.

Takie cięcie plazmą ma wiele zalet, wśród których należy wskazać przede wszystkim: • wysoką prędkość cięcia;
• brak konieczności podgrzewania czy też nadpalania materiałów cienkich, co gwarantuje szybkie przebijanie;
• niewielką szczelinę ciecia;
• stosunkowo niskie koszty inwestycji;
• wyjątkowo szybkie tempo produkcji przy wykorzystaniu materiałów cienkich (blachy), oczywiście przy właściwym ustawieniu i zaprogramowaniu.

Firma Lepsod mieszcząca się w Częstochowie świadczy usługi cięcia plazmą na najwyższym poziomie, a to za sprawą przecinarki plazmowej posiadającej agregat HiFocus 360i – niemieckiej firmy Kjellberg – z maksymalnym prądem cięcia 360 A. Pozwala ona na przecinanie stali od krawędzi do grubości 80 mm dla stali aluminiowych, czarnych oraz nierdzewnych.

Palenie plazmą Częstochowa

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem światowej klasy oraz doskonale wykwalifikowaną kadrą, dzięki czemu wyspecjalizowaliśmy się w cięciu termicznym metali. Nasi klienci mogą liczyć na szybką realizację zleceń, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości.

Dzięki nowoczesnym systemom plazmowym, jakimi dysponuje nasza firma, możemy ciąć: blachy, rury, kształtowniki, sita i inne elementy metalowe. Palenie plazmą jest niezastąpione między innymi w przypadku cięcia: aluminium, stali nierdzewnej, węglowej, żeliwa, mosiądzu oraz różnego rodzaju stopów.

Usługa cięcia plazmą zawsze wykonywana jest zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami naszych klientów. Co więcej, na specjalne życzenie klientów tworzymy zamówienia indywidualne. Specjalizujemy się w cięciach dekoracyjnych o charakterze użytkowo – dekoracyjnym, a znaczące miejsce w naszej ofercie zajmują między innymi ogrodzenia panelowe oraz takie produkty dekoracyjne jak wieszaki, stoły, zegary, ściany czy różne napisy z konkretnym przesłaniem.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną.